Om du eller någon närstående har problem med sitt spelande kan du kontakta den föreningen som geografiskt ligger närmast där du bor. Spelberoendes förening Stockholm, Göteborg och Malmö har bemannade kanslier som tar emot hjälpsökande via telefon och mejl måndag – fredag.

Föreningen Stockholm

Spelberoendes förening Stockholm
Skogvaktargatan 11
115 42 Stockholm

Vårt kansli är öppet för telefon och besök vardagar 09.00-17.00 (9.00-15.00 på fredagar)
Telefon: 08-741 26 94
Du kan även kontakta oss på: stockholm@spelberoende.se

Föreningen Göteborg

Spelberoendes förening Göteborg
Masthuggsliden 4
413 18 Göteborg

Telefon: 031-704 14 41
(Mån-Tor 9-21, Fre 9-17)
Mail: goteborg@spelberoende.se

Patrik Axelsson: 031-704 14 46
patrik@spelberoende.se
Jimmy Nilsson: 031-704 14 49
jimmy@spelberoende.se
Judith Horvath: 031-704 14 44
judith@spelberoende.se

Föreningen Malmö

Spelberoendes förening Malmö
Olof Palmes Plats 1
214 44 Malmö

Telefon till Malmö  040- 21 10 81,
måndag-fredag kl. 8-16, förutom onsdagar udda veckor 13:30-18:00
Mail: malmo@spelberoende.se

Föreningen Kristianstad

 Magasinsgatan 3 (Föreningarnas Hus)
Telefon: 040-21 10 81
E-post: kristianstad@spelberoende.se

Stödgruppen i Halmstad

Spelberoendes stödgrupp i Halmstad
Grönevångsvägen 25 (I källarlokalen på gaveln)
302 54 Halmstad

Alexandra & Magnus
Telefon: 070 – 301 11 85

Föreningen Borlänge

Spelberoendes förening Borlänge
Träskogatan 10
784 37 Borlänge

Telefon: 070 – 640 03 74
borlange@spelberoende.se

https://www.facebook.com/spelberoendeborlange/

Stödgruppen i Luleå

Kontakt: Mikael Zedforth
072- 226 85 18

lulea@spelberoende.se

Stödgruppen i Trollhättan

Spelberoendes Stödgrupp Trollhättan
Slättbergsvägen 43
461 40 Trollhättan

Kontaktperson är Patrik Axelsson
Mail: patrik@spelberoende.se
Telefon: 031-704 14 46

Stödgrupp Helsingborg

Lybecksgatan 22
Råå Helsingborg

Vid frågor kontakta Magnus

070 – 301 11 85

Stödgrupp Kalmar

Kontakt Eskil
072-2174014 Stockholm

kalmar@spelberoende.se

För rådgivning vardagar 9-17 ring Stockholmsföreningen 08-7412694

Stödgrupp Karlshamn

Kontaka Albert på:
073 – 365 64 90

 

Stödgrupp Uppsala

Vid frågor kontakta Nader eller Stockholm

072-226 80 13 eller 08-7412694

Stödgrupp Karlstad

Vid frågor kontakta Christoffer

karlstad@spelberoende.se

073- 076 06 57

Hitta oss på Facebook